Time | Event | Details |
---|---|---|
4:00pm | vs. TBA
@
West Fargo High School First day of practice | |
First day of practice | ||
4:00pm | vs. TBA
@
West Fargo High School First day of practice | |
First day of practice | ||
6:30pm | vs. TBA @ West Fargo High School | |
6:30pm | vs. TBA @ West Fargo High School | |
6:30pm- 8:30pm |
West Fargo High School - Commons (129C)
Boys Swim/Dive banquet | |
Boys Swim/Dive banquet |
Time | Event | Details |
---|---|---|
8:35am- 12:00pm | M-State technical college | |
M-State technical college | ||
4:15pm- 6:00pm |
West Fargo High School - C 112C (Conf Room by Theatre)
Girls Soccer uniform handout | |
Girls Soccer uniform handout | ||
4:30pm |
(Rescheduled to 04-28-18) | vs. Fargo South |
6:00pm- 7:00pm |
West Fargo High School - C 112C (Conf Room by Theatre)
Cheer Parent meeting | |
Cheer Parent meeting | ||
6:00pm- 9:30pm | Orchestra Recitals | |
Orchestra Recitals | ||
6:15pm |
(Rescheduled to 04-28-18) | vs. Fargo South |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:30pm- 4:00pm |
West Fargo High School - A Wing 115A (Conference Room) inactive
Patriotic Art Contest Judging | |
Patriotic Art Contest Judging |
Time | Event | Details |
---|---|---|
8:00am- 5:00pm |
Hope Lutheran Church-South Campus
EDC Strings Contest | |
EDC Strings Contest | ||
4:30pm |
(Postponed) | vs. Sheyenne High School @ Sheyenne High School |
5:00pm |
(Postponed) | vs. Shanley |
5:00pm |
(Postponed to 05-10-18) | vs. Shanley |
6:30pm |
(Postponed) | vs. Sheyenne High School @ Sheyenne High School |
7:00pm |
(Postponed) | vs. Shanley |
Time | Event | Details |
---|---|---|
8:00am- 5:00pm |
Hope Lutheran Church-South Campus
EDC Vocal Contest | |
EDC Vocal Contest | ||
4:00pm- 5:30pm |
West Fargo High School - B 105B (Multi-Purpose/Dance/Aerobic Room)
Girls Soccer team | |
Girls Soccer team | ||
4:00pm | vs. TBA | |
4:00pm | vs. TBA | |
5:00pm |
(Cancelled) | vs. Brandon Valley |
7:00pm |
(Cancelled) | vs. Sioux Falls Lincoln |
Time | Event | Details |
---|---|---|
8:00am | vs. Fargo North | |
8:00am- 5:00pm | East Region Speech Contests | |
East Region Speech Contests | ||
10:00am |
(Cancelled) | vs. Moorhead |
10:00am |
(Cancelled) | vs. Moorhead |
11:00am |
(Cancelled) | vs. Thief River Falls |
11:00am |
(Cancelled) | vs. Thief River Falls |
12:00pm |
(Cancelled) | vs. Sioux Falls Washington |
12:30pm |
(Cancelled) | vs. Badger/Greenbush/Middle River |
12:30pm |
(Cancelled) | vs. Badger/Greenbush/Middle River |
2:00pm |
(Cancelled) | vs. Sioux Falls Lincoln |